fbpx

Kanada Kolay

Kanada’da Doğum Beraberinde Dünya Vatandaşlığını Getiriyor

Dünya uçsuz bucaksız bir gezegen. Gezilecek, görülecek ve keşfedilecek milyonlarca yer var. Çocuğunuzun birçok ülkede vizesiz seyahat etmesine olanak sağlayan bir vizesi varsa, özgürce tüm dünyayı dolaşabilir. Yani daha özgür bir birey olarak hayatta daha fazla şansa sahip olabilir.

Neden Kanada’da Doğsun?

Kanada, doğum yapmak ve yaşamak için tercih edilebilecek en iyi ülkelerin başında geliyor. 

Kanada’da doğum öncelikle bebeğinize Kanada vatandaşlığını getirecek. Kanada vatandaşı olması durumunda ise eğitim, sağlık, çalışma, mülk edinme, oy verme gibi temel haklardan yararlanabilecek.

Kanada ve Kanada’da doğum konusuna farklı yönlerden bakacak olursak öncelikle Kanada’daki sağlık sistemi ile Türkiye’deki sağlık sistemi arasında farklılık bulunduğunu belirtmemiz gerekir.Türkiye’deki gibi özel hastaneler Kanada’da bulunmamaktadır.

Eğitim açısından bakıldığı zaman Kanada, dünyanın en eğitimli ülkesedir ve ülkenin yarısından fazlası üniversite derecesine sahiptir.

Kanada vatandaşı olan çocuğunuz istediği an rahatça iş bulabilmektedir. Yabancı öğrenciler sadece kampüste haftada 20 saate kadar çalışabilirler.

Sonuç olarak şunu söylemeliyiz ki; Kanada’da doğum yaptıktan sonra bebeğiniz ve siz birçok yönden daha iyi şartlara sahip olacaksınız.

Kanada hakkında şunları da belirtmeliyiz ki;

  • Kanada Pasaportu 2018 Henley Endeksi’ne göre dünyanın en güçlü 15 pasaportu arasında yer almaktadır.
  • Çocuğunuz Kanada pasaportu ile 172 ülkeye vizesiz seyahat edilebilir.
  • Kanada’da doğum yaptığınız ve bebeğiniz artık Kanada vatandaşı… Eğer siz ve bebeğiniz Kanada’da yaşar ve gereken şartları da sağlarsanız bebeğiniz için Aile Yardımı alabilirsiniz.

Neden Dünya Vatandaşı olsun Diyoruz?

Bebeğinizin Kanada vatandaşı olması durumunda yüzlerce ülkeye vizesiz seyahat edebilme hakkına sahip olacak. Böylelikle onu sınırlayan ya da uğraştıran süreçlerden kurtulmuş olacak.

 Bebeğiniz Kanada pasaportuna sahip olması durumunda;

  • 172 ülkeye rahatça gidebilecek
  • Farklı kültürler öğrenecek
  • Ufku genişleyecek
  • Kendini geliştirme şansı bulacak

Son olarak şunu söylemeliyiz ki; Kanada’da doğum yaptığınız takdirde çocuğunuz sadece Kanada vatandaşı olmayacak, beraberinde getirdiği tüm avantajlarla birlikte “Dünya Vatandaşı” olacak!

Neden Kanada Kolay?

Başka bir ülkede doğum yapmaya karar vermek son derece önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konu.

Bu süreçte her türlü kararı, olasılığı düşünüp ona göre hareket etmeniz gerekir. Bu noktada 

Kanada Kolay’ın deneyimli ve alanında uzman kadrosu ile sizin için en iyisini düşünüyor ve planlıyoruz.

Post a Comment