fbpx

Kanada Kolay

Bebeğinizin Geleceği için Yurt Dışında Doğum

Anne ve baba adaylarının bebeklerinin doğacağı gün yaklaştıkça tatlı bir telaş sarmaktadır. Hangi karyolayı alacağız, hangi biberonu alacağız ileride hangi kreşe göndereceğiz gibi… Yarını bugünden düşünen ebeveynler, çocuklarının geleceği için şimdiden plan yapmaya başlıyorlar. Doğum, eğitim, iş gibi… Bu planlar arasında diğerlerinden daha fazla öne çıkan ise doğum yapılacak ülkedir. Doğum yapılacak ülke çocuğunuzun tüm hayatını etkileyecek en önemli karardır.

Hangi ülkede doğum yapacaksınız?

Hamile olduğunuzu öğrendiniz ve bebeğinizin geleceği için yurt dışında doğum yapmaya karar verdiniz…Peki doğumunuzu nerede yapacaksınız?

Yurtdışında doğum yapmaya karar vermeniz kadar hangi ülkede doğum yapacağınız da oldukça önemli bir konu. Doğum yapacağınız ülke, bebeğinizin geleceğini belirleyecek ve sonrasında geri dönüşü olmayacak tek konudur. Bu nedenle kararınızı vermeden önce çok iyi düşünmeli ve bebeğiniz için en doğru kararı vermelisiniz.

Gelelim hangi ülkede doğum yapacağınıza…Bir zamanlar yurtdışında doğum denildiği zaman akla ilk önce Amerika geliyordu…Çünkü Amerikan Vatandaşı olmak bir prestij olarak görülüyordu ve birçok avantajı da beraberinde getiriyordu. Ama artık bu durumun değiştiğini söyleyebiliriz… Birçok yönden Amerika diğer ülkelerin gerisinde kalmış durumda. Son yıllarda artan ırkçlılık, düşen yaşam kalitesi gibi konular şüphesiz ki insanları alternatif ülkelere yöneltiyor. 

Neden Kanada’da Doğum?

Kanada, Kuzey Amerika’nın kuzeyindeki bir ülkedir. Rusya’dan sonra dünyanın en büyük ikinci toprak alanına sahiptir. Kanada’da iki resmi dil vardır, bunlar İngilizce ve Fransızca. Başkenti Otttawa’dır ve Kanada 37 milyon nüfusa sahiptir.

Kanada dünyanın:

  • En mutlu 6. ülkesidir. 
  • En Yaşanılabilir 8. ülkesidir.
  • En Kaliteli eğitime sahip 7. ülkesidir.

Tüm bunların dışında yurtdışında doğum konusunda Amerika ile kıyaslayacak olursak;

  • Üniversite derecesi elde etme oranı Kanada’da %59 iken Amerika’da %46’dır.
  • Mezun olduktan sonra iş bulma oranı Kanada’da %72, Amerika’da ise %62’dir.
  • Ev sahibi olma ihtimali Kanada’da %68, Amerikada %63’dür.
  • İnsanların hayat beklentisi %81, Amerika’da ise %78’dir.
  • Ortalama tatil oranı Kanada’da 15 gün iken Amerika’da 12 gündür.

Tüm bu bilgilerden sonra yurt dışında doğum için en ideal ülkenin Kanada olduğunu söyleyebiliriz.

Neden Kanada Kolay?

Yurt dışında doğum yapmaya karar vermek ve doğum yapacağınız ülkeyi seçmek oldukça önemli bir konu. Bizler sizin geçmek istediğiniz yoldan geçmiş sağlıkçı ebevynleriz. Bu noktada sizi çok iyi anlıyor ve sizin için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. 

Yurt dışında doğum konusu her açıdan öncesi ve sonrası düşünülüp gerekli hazırlıklar yapılmalı. Kanada Kolay’ın deneyimli ve alanında uzmanlaşmış kadrosu tüm bu süreçleri sizin için planlıyor ve sizlere destek oluyor.

Post a Comment