fbpx

Kanada Kolay

Neden Kanada’da Doğum?

Aileler çocukları olacağını öğrendikten sonra onların gelecekleri için endişelenmeye ve planlar yapmaya başlarlar. Çocuklarının daha iyi şartlarda yaşama düşüncesi ailelerin aklına  ikinci vatandaşlık hakkına sahip olmayı getirmektedir.

Doğum ile Vatandaşlık

Herhangi bir ülkeden vatandaşlık hakkı elde etmenin en kolay yolu ise doğum ile gelen vatandaşlıktan yararlanmaktır. Doğum ile vatandaşlık veren ülkelerin başında ise Amerika ve Kanada yer almaktadır.

Doğum Yapılacak Ülke

Doğum yapacağınız ülkeye sadece isim olarak; “Amerika” ya da “Kanada” olarak bakmamalı, seçeceğiniz ülkenin sonrasında bebeğinize sağlayacağı avantajları göz önünde bulundurarak en doğru tercihi yapmalısınız. Çocuğunuzun kimliğinde doğum yerinin Amerika ya da Kanada yazıyor olması tek başına bir şey ifade etmeyecektir. Bebeğinizin doğumundan eğitim hayatına, çalışma hayatından ev sahibi olma gibi elde edeceği imkanlara kadar her şeyi düşünüp bir tercih yapmalısınız. Yani kısacası isimlere değil olanaklara bakmalısınız.

Amerika mı, Kanada mı?

Doğum ile vatandaşlık veren ülkelerin başında Amerika ve Kanada’nın yer aldığını söylemiştik. Peki bu iki ülke arasından hangisi çocuğunuz için en doğru karar?

Bu sorunun cevabını iki ülkeyi karşılaştırarak verebiliriz.

Öncelikle Amerika her zaman rüyalar ülkesi olarak görülmüştü ve insanlar Amerikan vatandaşı olmanın daha iyi bir seçenek olduğunu düşünerek bu yolda girişimlerde bulunuyordu. Ama zamanla bu durum değişti ve yerini Kanada’ya bıraktı…

Kanada’da doğum yapmak eğitim, sağlık, yaşanabilirlik, iş hayatı, ev alma, tatil oranı gibi konularda avantajları da beraberinde getiriyor.

Bu avantajlardan bahsedecek olursak;

Kanada dünyanın en mutlu 6. ülkesi iken Amerika dünyanın en mutlu 13. ülkesidir. İleride burada yaşama ihtimalinizi göz önünde bulundurursak iki ülke arasındaki fark yadsınamayacak durumdadır.

Kanada dünyanın en eğitimli ülkesi konumundadır ve nüfusunun %59’u üniversite derecesi elde ederken Amerika’da bu oran %46’dır. Yine mezun olduktan sonra Kanada’da iş bulma oranı %72 iken Amerika’da bu oran %62’dir.

Çocuğunuzun ileride ev sahibi olma ihtimali Kanada’da Amerika’dakinden daha yüksektir ve belki de en önemli konulardan biri olarak ileride Kanada’da çalışma durumunda Amerika’dakinden daha fazla tatil oranına sahip olacaktır.

Son olarak Kanada vatandaşlarının göçmenlere karşı tutumu daha olumludur, herhangi bir dil, din ve ırk konusunda ayrımcılık söz konusu değildir. Amerika ise  bu konuda Kanada’nın çok gerisindedir öyle ki ABD Başkanı Donald Trump yaptığı bir konuşmada, Amerikan vatandaşı olmayanların ve kayıt dışı göçmenlerin çocuklarına Amerika’da doğum yoluyla vatandaşlık verilmesini kaldırmak istediğini söylemiştir. Tüm bu nedenlerden dolayı Kanada doğum yapmak için ideal bir ülke konumundadır.

Neden Kanada’da Doğum?

Kanada birçok nedenden ötürü doğum yapmak ve vatandaşlık elde etmek için en ideal ülkelerin başında geliyor.

Kanada’da doğum yapmanın avantajlarını dört temel başlıkla sayabiliriz, bunlar: sağlık, eğitim, yaşanabilirlik ve vatandaşlık…

Kanada’da Türkiye’deki gibi özel hastaneler bulunmamaktadır ve Kanada vatandaşları için temel sağlık hizmetleri devlet kontrolünde ve ücretsiz olarak yapılır.

Kanada’da doğup vatandaşlık elde eden bir bireyin eğitim giderleri devlet tarafından karşılanır böylece devlet okullarında ücretsiz, üniversitelerde çok düşük ücretlerle ya da eğitim bursu alarak okurlar. Kanada vatandaşı olmak çocuğunuzun ileride Türkiye’de eğitim alması durumunda bile avantaj sağlamaktadır. Böyle bir durumda çocuğunuz Türkiye’de yabancı öğrenci kontenjanından faydalanabilir.

Kanada’da doğumu gerçekleşen her bebek Kanada Vatandaşlık Yasası “(Canada Citizenship Act) 3(1)(a)” paragrafı gereği Kanada vatandaşı olur. Kanada vatandaşı olan biri ise eğitim, sağlık, oy verme, çalışma ve mülk edinme gibi haklara sahip olur.

Kanada Dünya Yaşanabilirlik Endeksi sonuçlarına  göre 5. sırada yer almaktadır. Kanada dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olmakla beraber Kanadalıların göçmenlere karşı; din, kültür, ırk gibi ayrımcılığı da yoktur.

Neden Kanada Kolay?

Ailelerin doğum öncesi, doğum sırası ve doğum sonrasında olabildiğince sorunsuz ve mutlu geçirmesi Kanada Kolay kurucu ekibi olarak en temel konularımızdan biridir.

Kanada Kolay olarak bizler de zamanında sizin geçmek istediğiniz yollardan geçmiş sağlıkçı ebeveynler olduğumuz için, sizleri çok iyi anlıyor ve deneyimlerimizi sizi daha da rahat ettirmek için kullanıyoruz.

Aileler Kanada’da doğum yapmaya karar verdikten sonra her şey organize bir şekilde yürütülmelidir. Hem annenin hem de bebeğin rahatı için doğum öncesi, doğum sırası ve doğum sonrası oldukça sorunsuz geçirilmelidir. Belki Kanada’ya hiç gitmediniz, hatta İngilizce konuşmuyor bile olabilirsiniz. Bu durum tabiki size yurtdışında doğum yapmak için tedirgin edici gelebilir. Tüm süreçleri sizin için yönetecek deneyimli ve alanında uzmanlaşmış bir ekibin desteğini almak bu süreçte sizin için oldukça rahatlatıcı ve faydalı olacaktır.

Tüm bu süreçlere sağlıkçı gözüyle bakıyoruz… Kanada’da doğum konusunda en ince ayrıntısına kadar düşünüyor, planlıyor, tecrübelerimizi sizlere aktarıyor ve destek oluyoruz.

Post a Comment