fbpx

Kanada Kolay

Hamilelikte Doğru Bilinen Yanlışlar – 1

Anne adayları hamile olduklarını öğrendikleri andan itibaren tatlı bir telaş içerisine girerler. Hele ki ilk çocuğuna hamileyseler durum biraz daha heyecanlı ve meraklı bir hale dönüşebilir. Anne adayları bu dönemde gerek yakın çevresinden gerekse bazı websitelerinden hamilelik dönemi ile ilgili; ne yapmaları gerektiği, nasıl beslenmeleri gerektiği gibi bilgiler alma ihtiyacı duyabilirler. Edinilen bilgiler kulaktan dolma bilgiler olabilir ya da doğru kaynaklardan alınmış bilgiler olmayabilir. 

Bunların doğruluğuna ya da yanlışlığına karar vermeden önce anne adayının doktoruyla konuşması daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Hamileler İki Kişilik Yemek Yemeli

Anne adaylarının her zaman iki kişilik yemek yemesi gerektiği söylenmektedir ancak bu durumu “İki kişilik yemek yemek” şeklinde söylemek çok doğru değildir.

Hamilelik döneminde aldığınız gıdanın miktarından çok niteliği daha önemlidir. Bu noktada yediğiniz yemeklerin protein açısından yüksek gıdalar olması, çok fazla tatlı veya tuzlu olmaması ve besin değerlerinin yüksek olması hem bebeğinizin gelişimi hem de sizin için oldukça faydalı olabilir.

Hamilelikte Spor Yapılmamalı

Spor hayatın her anında insanlara birçok açıdan iyi gelen bir aktivitedir. 

Hamilelik sürecinde spor yapılmamalı gibi bir bilgi çok doğru değildir aksine hareket edilmediği takdirde kaslar tembelleşebilir ve doğumunuz zorlaşabilir. Hamilelik sürecinizde doktorunuza da danışarak hamilelere uygun egzersizler ya da düzenli yürüyüşler yapabilirsiniz. 

Hamileler Bol Meyve Tüketmeli

Hamilelik döneminde hem bebek hem de anne açısından düzenli ve yeterli vitamin almak oldukça önemlidir. 

Meyveler hem vitamin hem de mineraller açısından oldukça zengindir ancak her şeyin fazlası zarar olduğu gibi meyvenin de fazlası, içerisindeki şeker oranından dolayı zararlı olabilmektedir. Bu nedenle meyve tüketiminde fazlaya kaçmamak oldukça önemli.

Hamilelikte Saç Boyatılmamalı

Hamilelik sürecinde saç boyası yapılmamasının kısmen doğru olduğunu söyleyebiliriz ancak yine de hamilelikte asla saç boyatılmamalı gibi bir bilgi doğru değildir.

Saç boyasının içerisindeki kimyasal maddeler saçlı deriden kana ulaşarak sonrasında da buradan bebeğe ulaşabilir. Hamilelerin saçlarını boyatmak için ilk 3 ay beklemeleri önerilmektedir. Sonrasında ise yine kimyasal içermeyen saç boyası kullanabilirler.

Hamileler X-Ray Cihazlardan Geçmemeli

Hamilelerin özellikle AVM’lerde X-Ray cihazlarından geçmediğine hepimiz şahit olmuşuzdur ancak bu da doğru bilinen yanlışlardan bir diğeri. X-Ray cihazları bilinenin aksine radyasyon içermemektedir, bu nedenle de düşünüldüğü gibi bir zararı yoktur. 

Anne Adaylarına Küçük bir Öneri: Kanada’da Doğum

Hamilelik dönemine girdiğiniz andan itibaren bebeğinizin geleceği sizi şimdiden düşündürüyorsa, Kanada’da doğum yapmayı düşünebilirsiniz.

Bebeğinizin daha iyi şartlarda yaşaması, daha iyi bir eğitim alması ve çalışması için; Kanada’da doğum yaparak bebeğinizin Kanada vatandaşı olmasını sağlayabilirsiniz.

Kanada Kolay kurucu ekibi olarak Kanada’da Doğum sürecini, sizin için en ince ayrıntısına kadar düşünüyor, planlıyor, tecrübelerimizi sizlere aktarıyor ve destek oluyoruz.

Post a Comment