fbpx

Kanada Kolay

Hamilelikte Doğru Bilinen Yanlışlar – 2

Anne adayları hamilelik sürecine girdikleri andan itibaren her şeye daha fazla dikkat etmeye başlarlar. Anne adayı ilk çocuğuna hamileyse durum biraz daha heyecanlı ve meraklı bir hale dönüşebilir. 

Bu süreçte anne adayları hamilelik ile ilgili konulara daha fazla dikkat etmeye ve araştırmaya başlarlar; çevrelerinden duydukları şeyler ve internet gibi mecralardan edindikleri bilgiler ile hareket edebilirler.

Anne adayının bunların doğruluğuna ya da yanlışlığına karar vermeden önce çok iyi araştırma yapmalı ardından doktoruyla konuşarak kendi için en doğru yolu çizmelidir.

Bebeğin Cinsiyetini Biz Belirleyebiliriz

Anne adayları hamilelik sürecine girdikleri andan itibaren bebeğin cinsiyeti gündeme gelmektedir. Kız mı olacak yoksa erkek mi sorusu, anne ve baba adaylarını oldukça heyecanlandıran konulardan sadece bir tanesi. Bu süreçte bazı toplumlar anne adayı çok kırmızı et yerse bebeğin erkek olacağına; çok fazla balık ve sebze yerse de bebeğin kız olacağına inanmaktadır. Oysa bu durum doğru değildir. Bu söyleme inanarak hareket eden anneler aşırı tüketim ile karşı karşıya kalabilirler. Bebeğin cinsiyetini önceden belirlemek mümkün olmamakla beraber; hamileliğin 16. haftasından sonra ultrason ile bakılarak öğrenebilmektedir.

Hamilelikte Uçakla Seyahat Edilmez

Hamilelik döneminde anne adaylarının uçak ile seyahat edemeyeceği sıklıkla duyduğumuz konulardan bir tanesi. Hamilelik döneminde seyahat sakıncalı olmamakla birlikte yine de çok sık seyahat etmemeye ve bu seyahatlerin kısa mesafeli olmasına özen gösterilmesi anne ve bebek açısından daha iyi bir yaklaşım olacaktır. Her ihtimale karşı seyahat etmeden önce anne adayı doktoruyla görüşmelidir. 

Hamileler Aşerdiği Gıdayı Tüketmezse Bebeğin Bir Uzvu Eksik Olur

Hamilelikte en hassas konulardan bir tanesi olan aşerme, toplumumuz tarafından çeşitli hurafeler ile anılmaktadır. Bunlardan bir tanesi hamilelerin aşerdiği gıdayı tüketmezse bebeğinin bir uzvunun eksik olacağıdır. Bu da doğru bilinen ama aslında hiçbir gerçekliği olmayan bir söylemdir. Annenin aşerdiği yemeği yememesi durumunda bebeğe hiçbir zarar gelmeyecektir. 

Bebeğinizin Geleceği için Küçük bir Öneri: Kanada’da Doğum

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren bebeğinizin geleceğini düşünüyorsanız, Kanada’da doğum yapabilirsiniz.

Bebeğinizin daha iyi standartlara sahip olması için; Kanada’da doğum yapabilirsiniz. Kanada’da doğum yaptığınız andan itibaren bebeğinizi; eğitim, sağlık, çalışma gibi alanlarda çok daha iyi bir hayat bekliyor olacak.

Kanada’da Doğum yapmaya karar verirseniz;
Kanada Kolay kurucu ekibi olarak Kanada’da Doğum sürecini, sizin için en ince ayrıntısına kadar düşünüyor, planlıyor, tecrübelerimizi sizlere aktarıyor ve destek oluyoruz.

Post a Comment