fbpx

Kanada Kolay

HAMİLELİKTE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR – 3

Bebek beklediğinizi duyan herkesin yüzü gülecek. Bebek haberi, sevdiklerinizle size iyi temenniler, tebrikler, kucaklaşmalar ile güzel bir coşku yaşatacak. Hamilelik sürecinde, yakınlarınızın, belki sadece uzaktan tanıdıklarınızın tavsiyelerini sık sık duyacaksınız. Tavsiyelerin bazıları tecrübeye dayalı, bazıları kulaktan dolma olacak. Onlar iyiliğinizi düşünecek, siz hamileliğinizin tadını çıkarın. 

Duyacağınız yanlış tavsiyeleri ve hamilelikte doğru bilinen yanlışları sizin için derledik. Bunları duyduğunuzda koşarak uzaklaşın ya da koyverin kahkahalarınızı. 

Hamilelikte araba kullanmak sakıncalıdır!

Hamileliğinizin son haftalarına kadar her sürücünün uyması gereken kurallara uyarak, emniyet kemerinizi takmayı ihmal etmeden araç kullanabilirsiniz. 

Makyaj yapmak bebeğe zarar verir.

Anne adayları her şeyden önce kendini iyi hissetmeli. Bakımlı ve güzel görünmek de bunun bir parçası. Hamilelikte belli kalıpların içine girerek, sosyal ve gündelik yaşantıyı değiştirmek, zor bir hamilelik süreci doğurabilir. Kendini iyi hisseden ve seven anne adayı, psikolojik olarak iyi bir hamilelik yaşayacaktır. Doktorlar, hamilelerin paraben içermeyen, organik makyaj ürünleri seçmelerini tavsiye ediyorlar. Doğru ürün seçimleri ile hamileler keyifle makyaj yapabilirler. 

Hamileyken evde kedi veya köpek beslenmez!

Gebelikte evcil hayvanlarınızı kendinizden uzaklaştırmanıza gerek yok. Doyasıya sevebilir, onlara sıcacık yuva olmaya devam edebilirsiniz. Sokağa çıkarılan kedilerin dışkılarında parazit bulunabilir. Ev kedilerinde bu parazit nadiren görülsede, kedinizin kumunu temizleme görevini hamilelik süreci boyunca eşinize devredebilir ya da kumu değiştirirken hijyenik eldivenler kullanabilirisiniz. Köpeğinizin bakımında da eşinizin yardımı hamilelik sürecinde daha sağlıklı olacaktır. Hamilelikte evcil hayvanlarınızı rahatça sevip, besleyebilirsiniz. 

Göbek Şeklinden Bebeğin Cinsiyetini Anlama

Hamilelikte göbek şekli anne adayının vücut şekline, kas yapısına göre farklılık gösterir. Göbek şekline göre oluşturulan tahminler, bilimsel bir gerçeğe dayanmamaktadır. 

Hamilelikle ilgili doğru bilinen yanlışlara bilinçli bir zihin ile maruz kalmak oldukça keyifli olabilir, çünkü yüzünüzü güldürecek bu yanlış inanışlar, bebeğiniz için de gerekli olan mutluluk hormonunu salgılamanıza neden olacaktır. 

Kaygılarınızı geride bırakın, bütün yanlış tavsiyelere kulaklarınızı tıkayın. Siz her zaman bebeğiniz için en iyisini düşünen kişisiniz. Bebeğinizin geleceğini de şimdiden düşünün ve doğumunuzu, bebeğinize sağlayabileceğiniz imkanları göz önüne alarak planlayın. O’nun geleceği için en doğru kararı verin. Kanada’da doğum ile bebeğinize dünya vatandaşlığı olanağı tanıyın. Kanada Kolay ekibi olarak doğum sürecinizde, doğruluğundan emin olduğumuz her şeyle yanı başınızda olalım. 

Post a Comment