fbpx

Kanada Kolay

HAMİLELİĞİNİZİN İLK 3 AYINDA SİZLERİ NELER BEKLİYOR?

Hamileliğinizi henüz öğrendiğiniz birinci trimester dönemi olan ilk üç aylık hamilelik periyoduna hoş geldiniz. Bu heyecanlı dönemde bir anne adayı olarak sizi neler beklediğini ve bebeğinizin bu dönemdeki gelişimi ile ilgili minik detayları sizler için bir araya getirdik.

Hayatına minik bir hücre olarak başlayan bebeğiniz, birinci trimester (ilk 13 haftalık) döneminin sonunda ceviz büyüklüğünde bir fetüse dönüşür. Minik bebeğinizin organları ilk üç ayda şekillenmeye başlar. Göbek bağı, hayati etkisinin yanı sıra bebeğinizle kurduğunuz yakınlığın ilk simgesi de olarak bu dönemde oluşur. 

Hamileliğin belki de en heyecanlı dönemi olan ilk 3 ayı, bazı anne adayları için mide bulantıları, duygusal dalgalandırmalar gibi etkiler de barındırabilir. Anne adaylarının heyecanını bu geçici etkiler gölgeleyemeyecektir. Hamilelik serüveniniz, bebeğinizin hissi ile hayatınızın en keyifli hikayelerinden biri olacaktır.

Hamileliğinizin birinci trimester döneminde yaşadığınız yeni deneyimler, beslenme kaliteniz içinizde büyüttüğünüz yeni hayatı direkt olarak etkileyecektir. Doktorunuzun da tavsiyeleri ile bağışıklığınıza ve bebeğinizin gelişimine katkı sağlayacak vitaminler kullanabilirsiniz.

İçinizde yeni bir hayat büyüyor, enerjinizi yüksek tutmak için kendinizi şımartın, rahatlamaya ve dinlenmeye bolca vakit ayırın!

Kanada Kolay ekibi olarak, hamilelik serüveninizi unutulmaz güzellikler ile geçirmenizi diliyoruz.

Post a Comment