fbpx

Kanada Kolay

BEBEĞİNİZ DİŞ ÇIKARMASINA YARDIMCI 5 YÖNTEM

Diş çıkarma süreci hem bebek hem de ebeveynler için yorucu bir dönemi beraberinde getirebilir.  

Bebeğiniz diş çıkarmaya başladığında yaşadığı ağrılar; huzursuzluk, uykuya dalmada zorluklar, halsizlik gibi belirtilere sebep olur. Artan salya, ağız çevresinde döküntü ve iştahsızlık da başlıca diş çıkarma belirtilerindendir.

Kanada Kolay ekibi olarak; bebeğinizin diş çıkarma sürecinde yaşadığı ağrılarda ona yardımcı olacak 5 yöntemi sizler için derledik.

Diş Kaşıma Oyuncağı

Bebeğinize eliyle rahat kavrayabileceği bir diş kaşıyıcı alın ve buz dolabında bir süre beklettiğiniz diş kaşıyıcı oyuncağı oynaması için ona verin. Soğuk oyuncakla dişini kaşımak bebeğinizi rahatlatacaktır.

Diş Eti Masajı

Soğuk su ile elinizi yıkadıktan sonra bebeğinizin diş etine dairesel hareketlerle masaj yapabilirsiniz. 

Soğuk Püre

Ek gıda dönemine geçen bebeklere soğutulmuş meyve püreleri hazırlayabilirsiniz. Meyve püresini meyve filesine koyarak da bebeğinize verebilirsiniz. 

Sert Gıdalar

Ek gıda dönemine geçen bebeklere havuç, salatalık gibi dişini kaşımaya yardımcı olacak gıdalar verebilirsiniz. Bu esnada bebeğinizin uygun bir pozisyonda oturmasına dikkat etmelisiniz. 

Daha Fazla İlgi

Bebekler diş çıkarma dönemlerinde ebeveynlerinin şefkatine normal zamandan daha fazla ihtiyaç duyabilirler. Sarılmak, öpmek doğal ağrı kesicidir. Bebeğinize göstereceğiniz ekstra sevgi ve onu sımsıkı kucaklamanız bebeğinizi sakinleşecektir.

Diş çıkarma sürecinde yüksek ateş, vücutta döküntüler ve ishal gibi durumlar diş çıkarma sebebi ile olmayabilir, bu gibi durumlarda hemen doktorunuza danışınız.

Kanada Kolay ekibi olarak bebeğinizin diş çıkarma sürecini kolaylıkla atlatmasını dileriz.

Post a Comment