fbpx

Kanada Kolay

HAMİLELERİN EVDE KOLAYCA YAPABİLECEĞİ EGZERSİZLER

Egzersiz yapmak, oksijen kapasitemizi artırmak, kalp rahatsızlığı riskini azaltmak, kan-damar dolaşımını geliştirmek gibi vücudumuza sayısız fayda sağlar. Hamilelikte de sporun faydaları artarak devam ediyor. Uzmanlar, hamilelik süreci normal seyreden hamilelerin düzenli egzersizler yapmalarını öneriyor. Düzenli egzersiz, hamilelerin uyku kalitesini artırır, gebelik şekeri riskine karşı bir kalkan yaratır, sırt ağrılarını azaltır, bacak kramplarını engeller. Yani hamilelikte yaşanan sağlık problemlerinin önüne geçmenin yolu düzenli egzersizden geçiyor. Hamilelerin bebeklerine kavuşmayı bekledikleri süreyi en rahat ve sağlıklı şekilde geçirebilmeleri için evde kolayca yapılabilecek egzersizleri derledik. 

Hamile Pilatesi 

Hamile pilatesi, hamilenin vücudunun güçlenmesini, daha esnek ve dengeli olmasını sağlar. Çoğu hamilenin yaşadığı sırt ağrısı problemine en iyi gelecek egzersizlerden biridir. İnternette yaptığınız kısa bir araştırma sonrası birçok hamile pilatesi videosuna rastlayabilir, evde kolayca hamile pilatesi yapabilirsiniz.

Yürüyüş

Yürüyüş, oldukça kolay olmasına rağmen çok önemli bir egzersiz çeşididir. Doğru ve hafif tempoda açık havada yürüyüş hem size hem de bebeğinize oldukça iyi gelecektir. Açık havada, keyifli bir müzik eşliğinde yapacağınız yürüyüş, motivasyonunuzu artırarak enerjinizi yükseltecektir. Egzersizinizi evde yapmak isterseniz, bir odadan diğer odaya birkaç defa tekrar ederek yürüyüşünüzü tamamlayabilirsiniz.

Dans Etmek

Bebeğiniz bu egzersize bayılacak! Temponuzu koruyarak dans etmek gününüze neşe katacaktır. Dans ederek hem günlük egzersizinizi keyifli hale getirerek vücut esnekliğinizi artırırsınız hem de bebeğiniz ile eğlencenin tadını çıkarırsınız.

Hamile Yogası

Hamile yogası, doğru nefes alma teknikleri ile hamilelik sürecinde size birçok fayda sağlayacaktır. Kendinizi gevşemiş hissetmenizi sağlarken doğum ve doğum sonrası süreçte kendinizi iyi hissetmenizde yardımı olacaktır. Hamile yogası ile ilgili videoları internetten  izleyebilir ve egzersiz planınıza dahil edebilirsiniz.

Hamilelik egzersizleri, hamilelik sürecinizi daha rahat geçirmenizin ve bebeğinizi keyifle kucağınıza almanızın bir parçası. Hamilelik serüveninizde sahip olacağınız vücudu sevmeniz ve ona iyi bakmanız çok önemli. Düzenli beslenme ve spor her zaman olması gerektiği gibi hamilelik sürecinizde de oldukça değerli. Kendinize, vücudunuza ve bebeğinize iyi baktığınız güzel günlerde Kanada Kolay ekibi olarak sizlerleyiz. Her zaman sizin için en iyisini düşünmeye devam ediyoruz.

 *Tüm bu egzersizleri doktorunuza danışmadan yapmayınız.

Post a Comment