fbpx

Kanada Kolay

BEBEKLER RUTİN SEVER

Hamilelik serüveninizde hatta hamilelik düşüncesi ile buluştuğunuz ilk andan itibaren okuyarak ve izleyerek bebeğinize kazandırabileceğiniz her şeyi öğrenmeye çalışıyor olabilirsiniz. Bebeğinizi en donanımlı şekilde karşılamak annelik tecrübeniz için önemli bir adım olacaktır.

Rutinler hakkında bilgi sahibi olan bir anne adayı olmak ise hem bebeğinizin yaşamı hem de sizin günlük yaşantınızı çok daha keyifli bir hale sokacak.

Bebeğinizin gözlerini açtığı dünyada aradığı öncelikli duygu güven. Henüz dünyayı tanımadığı için rutinler ona yeni yaşam alanını gösterecek ve burada güvende olduğunu hissettirecek. Böylece tanıdığı dünyada daha kolay uykuya dalacak, karnı acıktığında aç bırakılmayacağını ve zamanında karnının doyacağını bilmenin huzurunu hissedecek. 

Bebeğinizin en önemli rutinleri uyku ve beslenme üzerinedir. 

Uyku Alışkanlığı 

Bebeğinizin uykusunun bir rutine bağlı olması ebeveynler için de oldukça önemli. Bebeğinizin uyuduğu saatlere göre siz de kendi planınızı yapabilirsiniz. 

Yenidoğanların çoğu neredeyse sadece beslenmek için uykularından uyanırlar. Bu dönemden sonra uyku düzeni bir rutinde tutmak önemlidir. Bebeğinizi her gün aynı saatte uykuya hazırlamak, her uyku öncesi altını temizlemek ve karnının tok olduğundan emin olmak gerekir. 

Bebeğinizi her gece uykusuna ılık bir banyo ve sonrasında masaj ile hazırlayabilirsiniz. Bebeğiniz bu anlarda rutinini tanır ve uyku zamanının geldiğini bilir. 

Emzirme

Bebeğinizin doğduğunda beslenme şekline hemen alışacaktır. Aç olduğunu düşüdüğünüz her an bebeğinizi emzirebilirsiniz.

Bebeğiniz, ek gıdaya geçtikten sonra emzirme ve gıda öğünü olarak yeni planlama yapabilirsiniz. Ana ve ara öğünler ile bir rutin oluşturmak bebeğinizin sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanması için de oldukça önemlidir.

Bebeğiniz, rutinler sayesinde tanıdık ve güvenilir bir alana sahip olur. Kanada Kolay ekibi olarak bebeğinizin yakalayacağı huzuru ve güveni bir dünya vatandaşı olarak da geleceğe taşımasını dileriz.

Post a Comment