fbpx

Kanada Kolay

Çocuklarımızın Geleceğine Dair

Aileler çocukları olacağını öğrendikleri ilk andan itibaren onlar için hazırlık yapmaya ve planlar kurmaya başlarlar. Tek istedikleri çocukları için her şeyin en iyisinin olmasıdır.
Ellerinden geldiğince kıyafetinden oyuncağına, bebek karyolasından doğacağı hastaneye kadar ince eleyip sık dokumaya çalışırlar. Çocuklarının geleceği de onlar için oldukça önemlidir.


Çocuklarımız için daha iyi bir gelecek mümkün mü?


Ailelerin kendilerine bu soruyu sormaları çok olağan ve evet, daha iyi bir gelecek mümkün…
Çocuğumuza en güzel kıyafeti, oyuncağı, bebek arabasını ve ayakkabıyı alıyoruz ama geleceği için belki de gereken önemi gösteremiyor ve erteliyoruz. Oysaki çocuğumuzun geleceğini bugünden düşünmeli ve daha doğmadan bazı kararlar almalıyız.
Daha iyi şartlarda yaşaması, daha iyi bir eğitim alması ve çalışması için doğum ile vatandaşlık veren ülkelerde doğum yapmayı düşünebilir ve bu konuda yardım alabiliriz.


Doğum ile Vatandaşlık Veren Ülkeler


Doğum ile vatandaşlık veren ülkelerin başında Amerika Birleşik Devletleri’ni ve Kanada’yı söyleyebiliriz.
Amerika rüya ülkesi olarak görülen ve ailelerin doğum yapmak için tercih ettiği bir numaralı ülkeyken, artık bu durum değişmeye başlıyor.
Amerika’ya alternetif olarak Kanada’da doğum yapmak birçok nedenden dolayı Amerika’nın önüne geçti.
Bu nedenlerden bahsedecek olursak;
Dünya Ekonomi Forumu’nun sıralamasına göre; Kanada dünyanın en mutlu 6. ülkesi, Amerika ise Kanada’nın gerisinde 13. sırada.
Kanada nüfusunun %59’u üniversite derecesi elde ederken, Amerika’da bu oran %46. Kanada vatandaşlarının eğitim giderleri devlet tarafından karşılanıyor ve Kanada’da doğan çocuklar devlet okullarında ücretsiz, üniversitelerde çok düşük ücretlerle ya da eğitim bursu alarak okuyorlar.
Kanada’da ev sahibi olma ihtimaliniz Amerika’dakinden daha yüksek.
Amerika’da din, ırk ve kültür ayrımcılığı problem olabilirken, Kanada’da göçmenlere karşı herhangi bir ayrımcılık yapılmıyor.
Kanada, Amerika’ya göre daha fazla tatil oranına sahip.


Neden Kanada Kolay?


Aileler için doğum öncesi, doğum sırası ve doğum sonrası oldukça önemlidir. Hem annenin hem de bebeğin rahatı için bu aşamaların olabildiğince sorunsuz ve planlı olması gerekiyor. Daha önce hiç gitmediğiniz bir ülkeye giderek burada doğum yapmak size tedirgin edici gelebilir fakat tüm süreçleri sizin için yönetecek deneyimli ve alanında uzmanlaşmış bir ekibin desteği bu süreç için oldukça rahatlatıcı ve faydalı olacaktır.
Kanada Kolay kurucu ekibi olarak bizler de sizin geçmek istediğiniz yollardan geçmiş sağlıkçı ebeveynleriz.

Tüm bu süreçlere sağlıkçı gözüyle bakarak en ince ayrıntısına kadar düşünüyor, planlıyor, tecrübelerimizi sizlere aktarıyor ve destek oluyoruz.

Post a Comment